Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Laboratoria Przyszłości to program skierowany min. do szkół podstawowych.  Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały  od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ.

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 60 000 zł. Dzięki tym pieniądzom zostaną wzbogacone pracownie: techniczna, robotyki (z elementami VR i druku 3D) i audiowizualna.

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej oraz na profilu szkoły na portalu Facebook będą zamieszczane relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej i szkolnego Facebooka. Będzie się działo!

***

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:
1. Specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki (np. drukarka 3D wraz z kompatybilnym skanerem, laptopem Dell Vostro 3500 i zapasem zestawów filamentów, zestaw startowy Arduino Uno)- przysłużą się one uczestnikom nowoutworzonej w naszej szkole pracowni robotyki wraz z wykorzystaniem możliwości druku 3D. Uczniowie na dodatkowych zajęciach będą rozwijać swoje umiejętności związane z robotyką czy drukiem 3D. Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji kluczowych, związanych z wykorzystaniem technologii czy optymalizacją własnej pracy i nauki w oparciu o nowoczesne technologie, a także wzbogacone zostaną o idealny zestaw dla początkujących jak i dla zaawansowanych programistów.

.

2. Sprzęt do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku (np. aparat Olympus OM-D  z akcesoriami, słuchawki studyjne, statyw, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, mikroport, zestaw nagłośnieniowy, głośniki przenośne, oświetlenie do realizacji nagrań) – przysłużą się one uczestnikom nowoutworzonej w naszej szkole pracowni audiowizualnej. Uczniowie na dodatkowych zajęciach będą rozwijać swoje umiejętności związane z twórczym i kreatywnym wykorzystaniem urządzeń audiowizualnych z naciskiem na ich możliwości informacyjne, techniczne i artystyczne. Działania szkoły zostaną poszerzone o rozwój kompetencji technicznych (montaż, obróbka filmów i zdjęć), społecznych (tworzenie dzieł o charakterze informacyjnym i artystycznym) czy informatycznych (publikacja cyfrowa i promocja dzieł).

3. Sprzęt gospodarstwa domowego (np. maszyny do szycia, nożyczki, komplety igieł do szycia, zestawy nici i maszynohafciarkę Redstar H400),  stacja lutownicza z gorącym powietrzem przysłuży się ona uczestnikom pracowni technicznej. Uczniowie podczas zajęć będą rozwijać swoje umiejętności techniczne, kreatywne i manualne, związane z optymalnym wykorzystaniem maszyn i narzędzi, wraz z naciskiem na zachowanie zasad BHP.

 

 

 

 

Data dodania: 2022-08-30 22:40:12
Data edycji: 2022-10-03 22:41:40
Ilość wyświetleń: 542

Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

 

 

 

 

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

 

Józef Piłsudski
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej